האם טשטוש מומלץ לפני הטסת חיית מחמד 

לטשטש או לא לטשטש?

 

טשטוש בעלי חיים לפני טיסה הוא נושא שנוי במחלוקת עם תומכים לכאן ולכאן. המוטיבציה שלנו ברורה– אנו חוששים מאי הנוחות והסטרס הצפויים לחיית המחמד שלנו בזמן הטיסה, והרדמה או טשטוש נראים כמו דרך קיצור מושלמת.

 

מנגד, עולים אצלנו חששות אחרים וחשובים לא פחות כמו השפעת ההרדמה על חיית המחמד שלנו או האם אנחנו יותר לחוצים מהחיה עצמה ומגיבים באופן מופרז העשוי להזיק לה? התשובה, כמו תמיד, ספציפית למקרה הספציפי של חיית המחמד שלך ועליה יוכל לענות רק וטרינר לאחר שיבדוק אותה.

 

ובכל זאת, אנו רוצים לבחון את הטשטוש כפתרון. בדיקה פשוטה בגוגל מעלה אלפי אזהרות מפני טשטוש, ומצד שני אלפי עדויות על טשטוש שסייע רבות בהטסת כלבים, חתולים ובעלי חיים אחרים. השיקולים הבולטים נגד טשטוש בעל חיים לפני טיסה הם:

 

·      הגברת הסיכון לבעיות תפקוד במערכת הנשימה והלב במהלך הטיסה.

·      הטשטוש מבטל את יכולת חיית המחמד להגן על עצמה מפני מכה במקרה של טלטה חזקה.

·      חברות טיסה רבות לא מאשרות העלאת בעלי חיים לטיסה לאחר שטושטשו.

·      הסיכונים הטמונים בכל טשטוש שהוא, גם אם זניחים, גוברים בעת טיסה.

·      העלאת הסיכון עברי כלבים קצרי חוטם, להם בין כה וכה טיסה מסוכנת במיוחד.

 

אלו בהחלט סיבות טובות להירתע מטשטוש בעת הטסת חיות מחמד. אלא שמדי יום אלפי חיות טסות ברחבי העולם כאשר הן מטושטשות, והן משלימות את הטיסה בריאות ושלמות, מה שמלמד כי על אף שמדובר בסכנות שבהחלט יש להביא בחשבון, אלו עדיין המקרים היוצאים מהכלל. השיקולים הבולטים לטישטוש בעל חיים לפני טיסה הם:

 

·      מניעת ה"טראומה" שהטסת חיית מחמד גורמת לחיה.

·      הרגעתם של כלבים או חתולים היפראקטיביים.

·      מניעת בריחה מכלוב הטיסה או מתא המטען במהלך הטיסה.

·      שקט - במקרה של הטסת בעל חיים בתא הנוסעים.

·      "קיצור" משך חווית הטיסה עבור חיית המחמד.

 

טיעון נוסף שנשמע רבות הוא שמותר לטשטש כל עוד בעל החיים נמצא איתך בזמן הטיסה, אך לא במקרה של הטסת חיית מחמד בתא המטען של המטוס. גם טיעון זה בעיתי משום שרוב החיות המטושטשות טסות בתא המטען ונוחתות בשלום.

 

עם כל כך הרבה טיעונים משכנעים לכאן ולכאן, כיצד נדע לקבל החלטה בדבר טשטוש חיה לפני טיסה? נראה שכלל האצבע המוצלח ביותר הוא הבא – כל עוד מדובר בחיה בריאה ולא מבוגרת במיוחד או בעלת בעיה בריאותית המסכנת את הטסתה תחת טשטוש, בהחלט ניתן לטשטש ולחסוך לה ולעצמנו את טראומת הטיסה שעולה על הסכנות הגלומות בטשטוש החיה. המלצה זו תקפה במיוחד לטיסות קצרות, וזאת משום שהעומסים על תפקודי הלב ומערכת הנשימה על בעל החיים פחותים יותר. יתרה מזאת, טשטוש מחזיק בין 4 ל - 8 שעות, ובמקרים של טיסות ארוכות הרי שחיית המחמד המוטסת תתעורר במהלך הטיסה, והטראומה לא תימנע ואולי אף תיגבר.

 כאמור, ההחלטה הסופית צריכה להתבצע בייעוץ וטרינר מוסמך שיוכל לבדוק את ההיסטורי הרפואית של חיית המחמד, המאפיינים היחודיים לה ותנאי ההטסה.

 

 מעוניין/נת להתחיל את תהליך הטסת חיית המחמד שלך? צוות פטפספורט מחכה לך!

לפרטים ותיאום פגישה אנא פנו אלינו ב 073-7434477.