תכנון מוקדם של הטסת חיות מחמד 

מתי להתחיל את ההכנות להטסת חיית מחמד

 

בעולם מושלם הטסת חיה הייתה עניין מאד פשוט - היינו קונים כלוב טיסה, לוקחים את חברינו הקטנים עימנו לשדה התעופה, עושים צ'ק אין משותף ואפילו מבקשים עבורם מושב ליד החלון. לאחר טיסה נעימה ונחיתה רכה היינו עולים בחברת חיית מחמד על מונית שהיתה מסיעה אותנו אל השקיעה על גבי אחת מאותן אוטוסטרדות שיש רק בחו"ל.

 

ואכן, התיאור הזה לא רחוק מהמציאות - מדינות האיחוד האירופי החליטו לאחרונה על הקלות משמעותיות בנושא הטסת בעלי חיים, ויש לקוות כי בעתיד יהיו להן השלכות חיוביות גם על הטסת חיות מישראל לאירופה.

 

אך בינתיים, כל עוד איננו חברים באיחוד, טיסה עם כלב, חתול או כל חיית מחמד אחרת ממשיכה להיות משימה מורכבת, אך אפשרית בהחלט. כלל הזהב להשלמתה באופן חלק וללא מתחים מיותרים הוא התחלה מוקדמת של תהליך ההכנה לטיסה, וזאת משום שמשך התהליך  אינו קבוע או ידוע מראש.

 

חשוב להבין כי הטסת חיית מחמד והכנת החיה אליה אינה מהירה ומיידדית. זהו תהליך הדורש פרוצדורה בירוקרטית אשר לוקחת מספר חודשים ומשך כל הכנת חיה לטיסה שונה מרעותה, בוודאי במקרים של הטסת גורים, הטסת כלבים או חתולים בעלי קוצר נשימה ועוד. אנו יכולים לשלוט רק בנקודת הזמן בה התהליך מתחיל, ויש לחשוב מראש על אפשרות של עיכובים, הגשות מסמכים חוזרות או צורך בסבבים נוספים של חיסונים.

 

אז כמה זמן מראש צריך להתחיל בתהליך? כאמור, כל מקרה לגופו ויש להתייעץ עם הוטרינר או . נותן שירות הטסה לבעלי חיים מקצועי. ככלל, רוב המדינות מחייבות בדיקת נוגדני כלבת. בדיקה זו ניתן לעשות כחודש לאחר מתן החיסון, כאשר החוק מחייב כי בעל חיים יוכל לטוס רק 4 חודשים לאחר ביצוע הבדיקה. משמעות הדבר היא שהזמן המינימלי להתחלת תהליך הטסת בעל חיים הינו 4 חודשים, אך זהו זמן המאפשר מעט מאד מקום לתמרון. ליתר בטחון אנו ממליצים להתחיל בתהליך כחצי שנה לפחות לפני מועד הטיסה ובטרם נרכשו הכרטיסים, שכן גם חברת התעופה בה תבחרו לטוס עם חיית המחמד שלכם מהווה שיקול מרכזי.

 

רוצים לטוס עם חיית מחמד בראש שקט? פנו אלינו והתחילו את תהליך ההטסה כבר היום! לפרטים ותיאום פגישה אנא פנו אלינו ב 073-7434477.