כיצד אסייע לחיית המחמד שלי להסתגל לרילוקיישן 

 

רילוקיישן לחיות מחמד הוא תהליך לא קל עבור חברינו הקטנים. ריחות, מראות וצלילים מוכרים מהווים את היסוד לתחושת הבטחון של כל חיית מחמד, ואם המעבר עצמו, כולל הטיסה עצמה, מהווה עבורה מקור למתח וחרדה, הרי שההתרגלות לסביבה החדשה לאחר שהתמקמתם בבית החדש עשויה להוות אתגר לא פחות גדול.

 

בכדי לסייע לחיית המחמד בתהליך ההסתגלות שלה, יש תחילה לזהות עד כמה המעבר השפיע עליה. חפשו את הסימנים הבאים:

 

·      חרדת נטישה מוגברת.

·      נביחות או יללות בלתי פוסקות.

·      סימון טריטוריה על ידי עשיית צרכים.

·      היחבאות ממושכת.

·      חוסר תאבון והימנעות מאכילה.

·      אבדן פרווה ואגרסיביות חריגה.

יש להניח שתוכלו לזהות לפחות סממן אחד או שניים בחיית המחמד שלכם. אין מה להיבהל, הטסת בעל חיים כאמור מהווה עבורו מעמסה נפשית לא מבוטלת ויש להניח כי לפרק זמן קצר התנהגותו תשתנה. החשוב ביותר הוא להיות קשובים לחיה ולהבחין אם היא מגיבה באופן קיצוני ואם אין מגמת שיפור במצבה לאחר מספר ימים.

 

הנה מספר עצות שיעזרו לכם להפוך את הסתגלותה של חיית מחמד לאחר רילוקיישן לחלקה ומהירה יותר:

 

·      לפחות בהתחלה, מקמו את חיית המחמד בחדר אחד בלבד – מומלץ בעיקר כל עוד שלב פריקת החפצים נמשך בשל השינויים הרבים וההמולה הנוצרת סביב ארגון הבית המהווים מקור למתח עבור החיה, עד כדי כך שהיא עלולה לברוח מרוב לחץ. אנו ממליצים למקמם את חיית המחמד בחדר אחד עם הצעצועים והחפצים האהובים עליה, וכך כולם יוכלו להיות רגועים ובטוחים.

 

·      שמירה על עקביות – חיות מחמד הן יצורים של הרגל. הקפידו באופן מיוחד על שגרות ההאכלה, המשחק והטיולים של החיה. כמו כן מומלץ להקצות פינה קבועה בבית החדש עם מיטה או יצוע לחיית המחמד, וכן לפתח שגרות משחק סביב הפינה.

·      היכרות מדורגת – לאחר רילוקיישן חיית מחמד רוצה לקחת את הזמן ולהכיר את הסביבה החדשה שלה בצורה איטית ובתנאים שלה. חתול יבחן קיר, קיר ומגירה אחר מגירה לפני שיתחיל להסתובב ברחבי הבית החדש בחופשיות, וכלב יזדקק למספר טיולים בכדי להכיל את שכונת המגורים אליה עברתם. מומלץ להכיר לו אותה, ואת כלביה, בהדרגתיות.

·       מצאו וטרינר באיזורכם החדש – לאחר מספר ימים של הסתגלות, קחו את חיית המחמד לוטרינר קרוב. ישנם אתרים רבים המציעים הכוונה לשירותים וטרינריים מומלצים דרכם תוכלו למצוא במהירות וטרינר אמין וראוי לטפל בחברכם הקטן. לפני הבדיקה חשבו על הרושם שהתנהגותה של חיית המחמד עשתה עליכם מאז ההכנות למעבר והטיסה, ושתפו את הוטרינר במידע. נצלו הזדמנות זו כדי לברר על חוקי המקום בנוגע לאחזקת בעלי חיים ושירותים שהעיר מציעה.


כאמור, כל חיית מחמד לאחר רילוקיישן זקוקה לתקופת התאמה מסויימת. צפו לכמה שבועות של הסתגלות לסביבה החדשה והיו סבלניים, בסופו של דבר גם החיים החדשים יהפכו עבור חיית המחמד שלכם להרגל.

 

 

מעוניין להתחיל תהליך הטסת חיות מחמד? צוות פטפספורט מחכה לך!
לפרטים ותיאום פגישה אנא פנו אלינו ב 073-7434477.