עשרת הדברות להטסת כלב לחו"ל

עשרת הדיברות - פט פספורט  

 

1.    מהרגע בו החלטתם על טיסתכם, חשוב לא להתמהמה – חלק מהתהליכים דורשים זמן רב להשלמתם (כמה חודשים).

 2.    מומלץ לעבוד בצורה מסודרת ולהכין רשימת מטלות שיש לדאוג להן לפני הטיסה עם חיית המחמד: ביקור אצל וטרינר, רכישת ציוד מתאים, בדיקות דם, אישורים רלוונטיים, ציוד נלווה חיוני.

3.    במידה והינכם מתכננים לחזור עם כלבכם חזרה ארצה – יש לקחת זאת בחשבון ולדאוג להכין את כל הניירת והמסמכים הנדרשים להשבת בעל החיים לישראל, שאינם בהכרח תואמים את הדרישות של המדינה אליה אתם טסים.

4.    במידה ולכלבכם ישנה בעיה רפואית או שעליו לעבור טיפולים או חיסונים שונים לא מומלץ לדחות זאת לחו"ל. ראשית כדי שגורמים אלו לא יהוו בעיה בטיסה ושנית כיוון ויתכן שכאשר תגיעו לארץ החדשה ייקח זמן להתאקלם ולמצוא וטרינר מקומי חדש עליו אתם סומכים.

5.    הזמינו כרטיס טיסה מחברות תעופה המוגדרות pet friendly. זכרו להזמין כרטיס עבורכם ועבור כלבכם. כמט בכל חברות התעופה קיימת הגבלה על כמות בעלי החיים היכולים להיות בתא הנוסעים ובתא המטען ולכן מומלץ לדאוג לכך מספיק זמן מראש.

6.    עדיף לקצר עד כמה שניתן את משך הטיסה – ולכן כדאי לטוס בטיסות ישירות ולהגיע בדרך הקצרה ביותר האפשרית.

7.    לפני הטסת כלב לחו"ל, כדאי מאוד להרגיל את הכלב מראש למנשא ההטסה שלו, כלב אשר יכיר את המנשא, ישן עליו וירגיש בו בנוח פחות יילחץ במהלך הטיסה.

8.    במידה והמליצו לכם לתת לכלב טיפול תרופתי (הרגעה) במהלך הטיסה מומלץ מאוד לנסות זאת קודם בבית, שכן כך ניתן יהיה לדעת האם יש לתרופה תופעות לוואי או השפעה בלתי רצויה.

9.    במידה והכלב גדול וכבד רכוש מנשא אשר ניתן לפרקו כאשר הכלב אינו שוהה בו, וכזה הניתן לחבר לו גלגלים.

10.  במידה והכלב שלכם קטן מ 7 ק"ג והינכם מעוניינים לטוס איתו איתכם בתא המטען  - בדקו מראש האם חברת התעופה מאפשרת זאת. כדי לרכוש כלוב טיסה בעל משקל קטן ככל האפשר על מנת להוריד את משקלו הכללי של הכלב והכלוב ביחד. בכל חברות התעופה המשקל הסופי של הכלב יחד עם הכלוב, הוא זה הקובע האם הכלב יכול לטוס איתכם בתא הנוסעים או שיצטרך לטוס בתא המטען.