עשרת הדברות להטסת חתול לחו"ל

הטסת חתול לחו  

1.      אל תדחה, החלטתם לטוס ביחד, נהדר! ברר מבעוד מועד את כל הדרישות במדינת היעד, ההכנות עשויות לקחת בחלק מהמקרים מספר חודשים.

2.      הכן רשימה של כל המטלות עליך לארגן לפני הנסיעה: ביקור אצל וטרינר, רכישת ציוד מתאים, בדיקות דם, אישורים רלוונטיים, ציוד נלווה חיוני.

3.      במידה והינך מעוניין לשוב בשלב מאוחר יותר עם בעל החיים לארץ יש לקחת זאת בחשבון ולהכין מבעוד מאד גם את הניירת והמסמכים הנדרשים והשבת בעל החיים לישראל.

4.      במידה והחתול אינו במיטיבו או במידה ועליו לעבור טיפולים או חיסונים שונים לא מומלץ לדחות זאת לחו"ל. כאשר תגיעו לארץ החדשה ייקח זמן להתאקלם ולמצוא וטרינר מקומי חדש עליו אתם סומכים, בצעו זאת לפני.

5.      הזמנת כרטיס טיסה: מומלץ לברר לפני נסיעתכם איזה חברות תעופה הטסים ליעדכם הינם pet friendly ולהזמין מקום לכם ולחתול. ברוב חברות התעופה קיימת הגבלה על כמות בעלי החיים היכולים להיות בתא הנוסעים ולכן מומלץ לדאוג לכך מספיק זמן מראש.

6.      מומלץ לטוס בטיסות ישירות ולהגיעה בדרך הקצרה האפשרית.

7.      הרגל את בעל החיים מבעוד מועד למנשא ההטסה שלו, חתול אשר יכיר את המנשא, ישן עליו וירגיש בו בנוח יילחץ פחות במהלך הטיסה.

8.      במידה והינך מעוניין לתת טיפול תרופתי כלשהוא לבעל החיים במהלך הטיסה על מנת להרגיע אותו, נסה זאת קודם בבית. במידה ולתרופה תופעות לוואי או השפעה בלתי רצויה עדיף לדעת זאת מראש.

9.      מומלץ לרכוש לחתול מנשא גדול מספיק על מנת שיוכל לעמוד בו ולהסתובב, אם מדובר בחתול לחוץ מומלץ לרכוש מנשא קשיח ולא כזה העשוי מבד. כמו כן מנשא מבד איינו מתאים לטיסות ארוכות היות ובמידה והחתול ביצע את צרכיו במנשא לא יהיה ניתן לנקותו באופן יעיל.

10.  במידה והחתול שלכם גדול במיוחד והינכם מעוניינים שהוא יטוס איתכם בתא המטען, בררו מראש האם חברת התעופה מאפשרת זאת, רכשו מנשא בעל משקל קטן ככל האפשר על מנת להוריד את משקלו הכללי של החתול והמנשא. בחברות התעופה המשקל הסופי הקובע האם החתול יכול להצטרף אליכם לתא הנוסעים מורכב ממשקלו של החתול עם המנשא.